МАКЕДОНСКИ АВТОБУС СЕ ЗАПАЛИ ВО ЦРНА ГОРА НА ПАТ ЗА СПЛИТ

/

Македонски автобус на компанијата „Хафет Турс“ се запали во близината на црногороското летувалиште Петровац, јавува Ohridnews, а пренесува ТВ21. Автобусот се обраќал на релација Скопје – Сплит, кога во 3 утрово се запалил во возење.

Сите патници навреме го напуштиле автобусот, а биле спасени и речиси сите торби, соопштил еден од патниците.

Набрзо стигнала и противпожарна екипа, и пожарот бил локализиран.Патниците со друг автобус го продолжиле патувањето кон Сплит.Претходна статија

ЈОТОВА: ЕУ НАПРАВИ ГРЕШКА СО ОДЛОЖУВАЊЕТО НА ПРЕГОВОРИТЕ СО МАКЕДОНИЈА

Следна статија

САЛВИНИ: ГРАНИЦАТА СО СЛОВЕНИЈА ЌЕ ЈА ОБВИТКАМЕ СО ЖИЧЕНА ОГРАДА

Најново од Вести