МАЛКУ ТЕСТОВИ-МАЛКУ НОВОЗАРАЗЕНИ И ЧЕТВОРИЦА ПОЧИНАТИ

//

Во последните 24 часа се направени 539 тестирања, а регистрирани се 83 нови случаи на Ковид-19 во:

-Скопје 34-Куманово 3-Штип 6-Тетово 5-Струга 3-Велес 3-Охрид 1-Гевгелија 1-Струмица 5-Крива Паланка 1-Радовиш 1-Кочани 9-Берово 1-Валандово 5-Виница 1-Делчево 4

Починати се 4 лица, три пациенти од Скопје (66г., 88г. и 62г.) и еден од Тетово (73г.).

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 146 оздравени пациенти од:-Скопје 52-Куманово 14-Штип 7-Прилеп 5-Тетово 4-Струга 2-Велес 3-Битола 3-Охрид 1-Кавадарци 6-Гостивар 7-Гевгелија 3-Струмица 7-Крива Паланка 3-Радовиш 2-Кочани 12-Македонски Брод 1-Виница 1-Делчево 4-Свети Николе 5-Кичево 4Досега во земјата се направени вкупно 195.541 тестирања на Ковид -19.

Нема тестирања во рамките на скринингот.Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 18.873, бројката на оздравени пациенти е 15.487, на починати е 760, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 2.626.

Претходна статија

АНГЕЛОВСКИ: НЕ ТРЕБА ДА СЕ КАЗНУВА ЦЕЛАТА УГОСТИТЕЛСКА ДЕЈНОСТ

Следна статија

ДВАЈЦА СТРАНЦИ УАПСЕНИ ВО АТИНА БИДЕЈЌИ ФРЛАЛЕ МОЛОТОВИ КОКТЕЛИ ВРЗ ПОЛИЦАЈЦИ

Најново од Вести