МАЛОЛЕТНИК НАПАДНАЛ ПОЛИЦАЕЦ ОТКАКО БИЛ ПРИЈАВЕН ДЕКА ДОПИРАЛ 24-ГОДИШНА ЖЕНА

/

Во текот на вчерашниот ден во 14.00 часот, по преземени мерки и активности, во Полициската станица Струмица од слобода бил лишен малолетник од село Просениково, кој на 22.01.2020. во 22.45 часот физички нападнал полициски службеник кој вршел службени дејствија по претходна пријава од 24-годишна жена дека ја допирал по телото.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Претходна статија

ЗАХАРИЕВА: ЌЕ ГИ ПРОТЕРАМЕ РУСКИТЕ ДИПЛОМАТИ ОБВИНЕТИ ЗА ШПИОНАЖА

Следна статија

ЧУДО ВО АВСТРАЛИЈА: 15-ГОДИШНА АМЕРИКАНКА ЈА „НОКАУТИРАШЕ“ ШАМПИОНКАТА

Најново од Вести