Mалолетник со мотор прегази пензионер во Куманово

/

Сообраќајна несреќа се случи вчера на улицата 11 Ноември, кога мотоцикл со неготински регистарски ознаки, управуван од малолетник од Куманово, удри во 78-годишник (Џ.Ш.) од истиот град.

„Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил Џ.Ш. констатирани во Општа болница Куманово“, велат од МВР.

Увид на местото извршила полициска екипа.Претходна статија

„Ројтерс“: ЕУ го менува предлогот за санкции кон Русија поради приговорите за руската нафта

Следна статија

Крељ: Нема да користиме нуклеарно оружје во Украина

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да