Valletta, Malta: skyline from Marsans Harbour at sunset. The cathedral

МАЛТА ЌЕ ГИ ДЕПОРТИРА СТРАНЦИТЕ КОИ ЌЕ ОСТАНАТ БЕЗ РАБОТА

//

Приоритет на Владата на Малта е во време на криза да ги заштити работните места на своите државјани и сите странци кои ќе добијат отказ или останат без работа, ќе бидат депопртирани, најави министерот за економија Силвио Шембри, пренесува АлсатМ.

Тој додаде дека во тек се разговори со Министерството за внатрешни работи сите странци да ја напуштат Малта ако го изгубат работното место.Шембри истакна и дека економијата на Малта нема веднаш да заздрави по завршувањето на епидемијата со новиот коронавирус.Претходна статија

ОСМАНИ: ЧЛЕНКИТЕ НА ЕУ ПОСТИГНАА КОНСЕНЗУС ОКОЛУ ДОДЕЛУВАЊЕТО ДАТУМ ЗА МАКЕДОНИЈА

Следна статија

ТРОЈНО ЗГОЛЕМЕН БРОЈОТ НА ЛИЦАТА ОД КОЧАНИ ВО ДОМАШНА ИЗОЛАЦИЈА, ДВЕ КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА ЗАКОНСКО ПРЕКРШУВАЊЕ

Најново од Вести