Манчини се нуди да биде селектор на Италија

/

Поранешниот предводник на Интер и Манчестер Сити, Роберто Манчини изјави дека со голема чест и задоволство би застанал на позицијата селектор на фудбалската репрезентација на Италија.

Местото е празно по отказот на Џампјеро Вентура минатиот ноември, по неуспехот во квалификациите за Мундијалот во Русија. Првиот кандидат за тренерската позиција, Карло Анчелоти ја одби секоја поврзаност со „азурите“ и најави дека нема никаква заинтересираност за таа работа. (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Арсенал нема да заработи ни евро, „Старата дама“ добива бесплатно засилување?!

Следна статија

Договорот за добрососедство со Бугарија пред пратениците

Најново од Вести