МАЖ ПОВРЕДЕН ОД ГЛИСЕР ВО ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО

/

Вчера напладне во полициска станица Струга било пријавено дека во водите на Охридското Езеро, кај месноста викана „Машка плажа“, од глисер управуван од Б.Л. (43) од селото Франгово,струшко повреден е С.Ч. (60) од Струга.

Тој бил пренесен во болницата „Св.Еразмо“ каде му се констатирани тешки телесни повреди. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна статија

ВМРО-ДПМНЕ: ЈО ДА ПОВЕДЕ КРИВИЧНА ПОСТАПКА ПРОТИВ ГОРАН СУГАРЕСКИ И МИЛЕ ТАЛЕСКИ

Следна статија

БОРИСОВ СЕ ИЗВИНИ: МОЈА ГРЕШКА Е ШТО РЕКОВ СЕВЕРНОМАКЕДОНЦИ

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да