МЕРКЕЛ КАЖА ДЕКА Е ЗДРАВА И СООПШТИ КОГА ЌЕ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ПОЛИТИКАТА

/

Германската канцеларка Ангела Меркел ги отфрли одново сомнежите околу нејзината здравствена состојба, потенцирајќи дека без оглед на нападите на тресење, може да ја извршува канцеларската функција, јавува DW на македонски јазик.

„Имам разбирање за прашањата во врска со моето здравје и на нив веќе дадов одговор“, изјави денеска германската канцеларка Ангела Меркел на годишната летна прес-конференција во Берлин.Канцеларката, која оваа недела  наполни 65 години,  додаде дека кај неа постои и личен интерес за нејзиното здравје.Претходна статија

„ЕКО ГЕРИЛА“ БАРААТ ОДЗЕМАЊЕ НА ИНГЕРЕНЦИИТЕ НА ТЕУТА АРИФИ

Следна статија

НЕЛЕГАЛЕН МИГРАНТ СЕ ОБИДЕЛ ДА ГО ПРЕПЛИВА ЛАМАНШ

Најново од Вести