|

МИЦКОСКИ: АЛЕКСАНДАР ВЕРУШЕВСКИ Е ГРИЖЛИВ РОДИТЕЛ, ПОСВЕТЕН СОПРУГ И ГОЛЕМ ПАТРИОТ

„Да се познавам со господинот Александар Верушевски. Тој е грижлив родител и посветен сопруг, а она што можеби е значајно да го знаете е голем патриот“, одговори Мицкоски на поставеното новинарско прашање за синот на поранешниот висок функционер во македонските безбедносни структури Зоран Верушевски.

Потсетуваме дека лидерот на СДСМ Зоран Заев пред неколку дена откри дека објавената снимка која неодамна беше пуштена во јавност, ја снимил Верушевски, на ручек во Струмица.Слични Објави