МИЦКОСКИ: КОГА УЧИЛИШТАТА СЕ КОРИСТАТ ЗА ПАРТИСКО ГЛАСАЊЕ, МИНИСТЕРКАТА ТРЕБА ДА ПОДНЕСЕ ВЕДНАШ ОСТАВКА!

//

Македонија, држава во која училиштата наместо за учење се користат за партиско гласање, пишува на неговиот фејсбук профил лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Тој додава дека за ова во нормална држава министер за образование веднаш би дал оставка.

-Во нормална држава министерката не го чека следниот работен ден, си дава оставка веднаш!, реагираше Мицскоски, по вчерашното скандалозно партиско гласање за избор на претсдател на СДСМ во училишта низ државата.Македонија, држава во која училиштата наместо за учење се користат за партиско гласање. Во нормална држава министерката не го чека следниот работен ден, си дава оставка веднаш!

Претходна статија

ВМРО-ДПМНЕ: НА ЗАЕВ И ФИЛИПЧЕ НЕ ИМ Е ГАЈЛЕ ЗА ЗДРАВЈЕТО НА ГРАЃАНИТЕ

Следна статија

БОРИСОВ И ЗАЕВ: ОДЛУКИТЕ ТРЕБА ДА БИДАТ ВО ДУХОТ НА ДОГОВОРОТ ЗА ДОБРОСОСЕДСТВО

Најново од Вести