МИЦКОСКИ НА РАБОТНА ВЕЧЕРА СО МЕСИЌ: МАКЕДОНИЈА И ГРАЃАНИТЕ ЗАСЛУЖУВААТ ПОДОБРО И ПОВЕЌЕ

//

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари работна вечера со поранешниот претседател на Република Хрватска, Стјепан Месиќ.

-На работната вечера со поранешниот Претседател на Република Хрватска, Стјепан Месиќ разговаравме за предизвиците во регионот и потенцијалите за нивно надминување. Искуството е секогаш добредојдено во политиката. Македонија и нејзините граѓани заслужуваат подобро и повеќе. Нашата држава е нашиот дом, а мојот дом е мојот живот, напиша Мицкоски на својот Фејсбук профил.Претходна статија

НИКОЛОСКИ: ПРВА КОАЛИЦИЈА СО ДУИ НАПРАВИ СДСМ ВО 2001 И ИМ ДАДЕ ЛЕГИТИМИТЕТ ВО ПОЗНАТАТА „КОАЛИЦИЈА РОЗИ И ПИШТОЛИ“

Следна статија

ПРОДОЛЖУВААТ АКЦИСКИТЕ КОНТРОЛИ ЗА СПРЕЧУВАЊЕ ДИВИ ТРКИ НА МОТОЦИКЛИСТИ ВО СКОПЈЕ

Најново од Вести