Мицкоски: Охрид мора да излезе од сивилото на власта

/

Охрид е дел од денешната наша програма , заедно сме тука со идниот градоначалник овде во Охрид со Кирил Пецаков, заедно и со Сашо Донев, носителот на советничката листа на коалицијата „За Обнова на Македонија“ и претседател на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ овде во Охрид, изјави Мицкоски.

-Се мобилизираме колку што е можно повеќе, бидејќи остануват уште малку можности за промовирање на проектите за развој на Охрид и за излез од ова сивило и политичко мочуриште во кое се наоѓа Охрид и цела Македонија, изминативе 52 месеци Охрид речиси четири години, од она кое беше ветувано буквално ништо не е направено, многу пљачка, многу криминал, многу срам, понижувања и многу малку достоинство, тоа што изрушија, а ништо не изградија. Јас сум убеден во една голема победа овде во Охрид, а идната влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе посвети големо внимание на Охрид и на охриѓани кои го заслужуваат вистинското место како град кон заслужува да биде приоритет, а не да биде потценет, истакна Мицкоски.

Денеска ќе продолжиме со средби со граѓаните, да ги слушнеме проблемите и барањата на граѓаните во Охрид, а потоа продолжуваме со дневната агенда на настани, додаде тој.Претходна статија

18 починати од ковид-19, од кои тројца во септември, потврдени 111 новозаразени од 1.529 тестирања

Следна статија

Австрија доби нов канцелар, Шаленберг положи заклетва

Најново од Вести