МИЦКОСКИ: ЗАЕВ Е ОЧАЈНИК КОЈ САКА ДА ИЗБЕГА ОД ПРАВДАТА

//

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски го нарече Заев очајник кој сака да избега од правдата. Според Мицкоски Заев се препотувал за да најде начин како да ги спаси замешаните во случајот „Рекет“ функционери на СДСМ.

Мицкоски најави дека и покрај тоа што по неуспешните преговори Заев добил неколку месеци мир, правдата ќе го стигне за случаите „Рекет“, но исто така и „Рекет 1“ „Рекет 2“ и „Рекет 3“ .Мицкоски изјави дека Заев се трудел да ги направи Русковска и Јовевски, алатка за негова одбрана од идни истраги.

Претходна статија

НАЈЧЕВСКА: ДА СЕ ЗАБРАНАТ ЕТНИЧКИТЕ ПАРТИИ

Следна статија

ПАРИЗ ВО 2 МИНУТНО ВИДЕО КАКОВ ШТО НЕ СТЕ ГО ВИДЕЛЕ ДО СЕГА

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да