МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО: СЕАД КОЧАН НЕМАЛ ЗДРАВСТВЕНИ ПРОБЛЕМИ ЗА ДА БИДЕ ВО БОЛНИЦА

/

Oсудениот во случајот „Труст“, Сеад Кочан, нема индикација за болничко лекување, информираат од Министерството за здравство.

„На барање на Кривичниот суд, ние инициравме и Комисија ја ревидираше медицинската документација на приватната болница за пациентот. Од стручниот увид во медицинската документација беше утврдено дека пациентот нема апсолутна индикација за болничко лекување“ велат од Министерството.

Претходна статија

ФОТО: БЕЗ ЦВЕТ ЗА ДРАНГОВ

Следна статија

ЗАЕВ: ИЛИНДЕНСКОТО ВОСТАНИЕ Е КРИК ЗА ЕВРОПСКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА

Најново од Вести