Млада крушевчанка почина од убод на инсект

/

Младата крушевчанка Ирена Богданоска за која граѓаните изминатиот период собираа пари за лекување, починала завчера.

Веста ја соопшти нејзиниот татко Ѓоко Костоски. Богдановска пред смртта се лекуваше во приватна болница, а причина за комата во која западна бил убод од инесект.

Пред две недели нејзините блиски побара донации за да може да го платат лекувањето, но сега соопштуваат дека Ирена не ја добила битката.„Почитувани роднини драги пријатели во овие тажни и тешки моменти чувствувам потреба да се заблагодарам на сите здраствени работници и на целиот народ кој се солидаризираше со нас во најтешките моменти на моите крушевчани, но за жал и покрај сите напори мојата ќерка Ирена ја загуби битката, објави вчера Костоски

Извор: Zoom. mk

Претходна статија

За замена на телата на починатите МЗ вината ја префрла на погребалните служби

Следна статија

Камчев нуди гаранција од 2 милиони евра да излезе од затвор

Најново од Вести