МВР СО 77 КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ПРОТИВ ЛИЦА КОИ НЕ ГИ ПОЧИТУВААТ МЕРКИТЕ ЗА САМОИЗОЛАЦИЈА

/

Вкупно 77 кривични пријави за граѓани кои не ги почитувале владините мерки поднела полицијата, од воведувањето на мерките па се до денеска.

До обвинителствата пак доставени се пет посебни извештаи, и десет прекршочни мерки заради прекршоци при нарушување на јавниот ред и мир. МВР контролира и вкупно 604 луѓе на кои им се поднесени решенија за изолација, како и 6.662 изјави за самоизолација на граѓани.Претходна статија

ПОТПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНС И НЕГОВАТА СОПРУГА СО НЕГАТИВНИ ТЕСТОВИ ЗА КОРОНАВИРУС

Следна статија

ДИМИТРОВ: СЕДУМ МАКЕДОНСКИ ГРАЃАНИ СЕ ВРАТИЈА ОД ПОЛСКА И СЕ СОГЛАСИЈА ДА ОДАТ ВО КАРАНТИН

Најново од Вести