На островот Крит запленети 410 тони експлозив

//

Четиристотини и десет тони експлозив се запленети на брод на островот Крит, јавија грчки медиуми.  Контејнерите со експлозиви се пронајдени на брод што пловел кон Либија под танзаниско знаме… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Димитров на средба со Коѕијас

Следна статија

Косово со најмногу изречени казни за учество во војната во Сирија и Ирак

Најново од Вести