Косово со најмногу изречени казни за учество во војната во Сирија и Ирак

//

Косово е на првото место на Балканот, во однос на изречените казни на лицата кои учествувале во странски војни, поточно во Сирија и Ирак. Вкупно изречените затворски казни за Косовците кои учествувале во овие војни е 187 години, потоа доаѓа Албанија со 126 години затвор, Босна и Херцеговина 40 и Македонија 33 години затвор. Овие казни вклучуваат периодот 2015-2017… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

На островот Крит запленети 410 тони експлозив

Следна статија

Обвинетите за обидот за убиство на Зијадин Села на 26 јануари седнуваат на обвинителна клупа

Најново од Вести