Димитров на средба со Коѕијас

//

Шефот на македонската дипломатија Никола Димитров денеска треба да се сретне со неговиот грчки колега Никос Коѕијас… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Собранието ќе гласа за законот за јазиците и за уставни судии

Следна статија

На островот Крит запленети 410 тони експлозив

Најново од Вести