НА ПЛАДНЕ ВЛАДАТА ЌЕ ОДРЖИ СЕДНИЦА, ЌЕ ИМА ЛИ ПОПУШТАЊЕ НА МЕРКИТЕ?

//

Владата на Република Македонија денеска со почеток во 12:00 часот ќе ја одржи 55-тата седница.

Седницата, како што информираат од владината прес-служба, ќе се одржи така што како и до сега ќе бидат почитувани протоколите за превенција и заштита од коронавирусот КОВИД-19.
За заклучоците од седницата ќе информираат од владината прес-служба со соопштение, по нејзиното завршување.
Со одлука на владата, минатата недела беше дозволено да почнат со работа затворените трговски центри, обложувалници, авто школите, како и индивидуалните спортови.Претходна статија

МИГРАНТИ ПАЛЕЈЌИ ЃУБРЕ И ГУМИ ЗАПАЛИЛЕ ДВЕ ЗГРАДИ ВО БИХ

Следна статија

БРОЈОТ НА ЗАБОЛЕНИ ВО БРАЗИЛ ДОСТИГНА 254.220, ПОЧИНАА 16.792 ЛИЦА

Најново од Вести