На „Табановце“ за влез и излез се чека 40 минути, а „Богородица“ половина час

/

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози со зголемен интензитет на патните правци надвор од градските средини.

На граничниот премин „Табановце“ времето на чекање за влез и излез од државата е околу 40 до 60 минути, а на „Богородица“ околу 30 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Претходна статија

Талибанците најавија истрага за „тврдењата“ дека Ал завахири бил убиен во Авганистан

Следна статија

Вицепремиерката Грковска се сретна со претставници од Американската стопанска комора

Најново од Вести