НАЈМАЛКУ 17 ЛУЃЕ ЗАГИНАА ВО АВИОНСКА НЕСРЕЌА ВО ЈУЖЕН СУДАН

//

Во авионската несреќа во Јужен Судан загинале најмалу 17 луѓе. Пристапот на спасувачките екипи бил отежнат поради неодамнешните обилни дождови. На местото на несреќата пристигнал и јужносуданскиот министер за сообраќај, Мадут Баир Јел. Според очевидци едно лице било пренесено во болница. Сѐ уште нема информации што довело до падот на авионот Ан-26 кратко по полетувањето од аеродромот во Џуба.

Претходна статија

TАТКО И СИН НАПАДНАЛЕ ПОЛИЦАЈЦИ

Следна статија

ОХРИЃАНКА НАПАДНАТА И СИЛУВАНА

Најново од Вести