НАПАЃАЧИТЕ НА САЗДОВСКИ НА РАСПИТ ВО ОЈО

//

Насилниците кои до смрт го претепаа Никола Саздовски, моментално се на распит во Основното јавно обвинителство, ексклузивно дознава ЈанакиЗнае.

Момчињата од притвор се спроведени на распит во ОЈО, а нивна одбрана е адвокатот Насер Рауфи.

Никола Саздовски беше член на Комити, кој беше крвнички претепан од три момчиња во Автокоманда. Синоќа револтирани граѓани пред Собранието на РМ бараа правда за побрзо расчистување на случајот.Извор: ЈанакиЗнае

Претходна статија

GIF: КАКО ДА СТАНЕШ СИНГЛ… ЛЕКЦИЈА БРОЈ 1

Следна статија

УТРЕ ЗАПОЧНУВА ФЕСТИВАЛОТ „ПИВО ФЕСТ“ ВО ПРИЛЕП

Најново од Вести