ТЕАТАР КОМЕДИЈА СНИМА ДОКУМЕНТАРЕЦ ЗА АКТЕРКАТА АНЧЕ ЏАМБАЗОВА

/

Театар Комедија почна да снима документарец за големата актерката Анче Џамбазова. Од театарот велат дека филмот ќе е во режија на искусниот Миле Гроздановски, а сценариото го изработи Гоце Трајковски.

Во филмот ќе бидат прикажани разни аспекти од животот и кариерата на големата актерка Анче Џамбазова, а премиерата на документарецот ќе биде во рамки на фестивалот „Гола месечина“ , на затворањето на 9-ти септември.

Фестивалот „Гола месечина“ кој се одржува од 2-9. септември се одржува во Општина Аеродром.Претходна статија

ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО: ЈАНКО БАЧЕВ СЕ ОБИДУВА ДА ГО ЗАПАЛИ ЗНАМЕТО НА ЕУ

Следна статија

ТЕТОВЕЦ ИЗВРШИЛ 26 КРАЖБИ И ЗАРАБОТИЛ ПОЛА МИЛИОН ДЕНАРИ

Најново од Истакнато

Потрага по идентитетот

Facebook статус на Никица Корубин Три достапни документи: Преговарачката рамка на 25 страници, Заклучоците на Советот