НАСКОРО ЌЕ СЕ ОДРЖИ ЗАЕДНИЧКА СЕДНИЦА НА ВЛАДИТЕ НА МАКЕДОНИЈА И КОСОВО

/

Владите на Македонија и на Косово наскоро ќе одржат заедничка седница на која ќе бидат потпишани повеќе договори за зајакнување на соработката во железничкиот сообраќај, дијаспората, одбраната, иновациите, културата и економијата. Датумот за одржувањето на седницата треба да биде договорен од Бујар Османи и заменик-претседателот на косовската Влада. Досега македонската Влада одржа заеднички седници одржа со владите на Бугарија и Албанија.

Претходна статија

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ Е БОЛЕСТ ЗА ЗДРАВСТВОТО. ЗДРАВСТВОТО ТОНЕ, А ПАЦИЕНТИТЕ ГО ПЛАЌААТ ТОА СО СВОЕТО ЗДРАВЈЕ И ЖИВОТ

Следна статија

СУДЕЊЕТО ЗА ОБИДОТ ЗА УБИСТВО НА ЗИЈАДИН СЕЛА ПРОДОЛЖУВА НА 11 ЈУНИ

Најново од Вести