НЕ ОДЕТЕ КАЈ КУМОВИТЕ, ЌЕ ЗАГЛАВИТЕ НА ГРАНИЦА

/

За влез во Грција, на граничниот премин Евзони, вчера и денеска се чека во просек по два часа. Колоните возила се речиси споени со македонската граница, а формалностите за влез кај кумовите се одвиваат бавно.

Претходна статија

ВО БИГОРСКИ ЗА ИЛИНДЕН СЕ ПЕЕШЕ „ИЗГРЕЈ ЗОРА НА СВОБОДАТА“

Следна статија

МИЛОШОСКИ ДО БОГОЕВ: ТИ СИ ПРИМЕР ЗА ДОБРО МОМЧЕ ВО ЛОШО ДРУШТВО

Најново од Вести