НЕ ПОЧНА РАСПРАВАТА ЗА ПРЕДЛОГ ЗАКОНОТ ЗА ПОПИС

//

Претседателот на комисијата Артан Груби од ДУИ ја прекина седницата, на која денеска во Собранието требаше да се одржи расправата за предлог законот за попис.

Тоа се случи откако пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев бараше точката да се тргне од дневен ред. Како причини за своето барање Ѓорчев истакна дека законот што се предлага не е во согласност со критериумите на Евростат и ОН.

Претходна статија

СЕ ОБИДЕ ЛИ ПУТИН ДА ГО ОТРУЕ НАВАЛНИ?

Следна статија

РОМАНИЈА: 65-ГОДИШЕН МАЖ ПРИЗНА ДЕКА СИЛУВАЛ И УБИЛ ДВЕ ДЕВОЈЧИЊА

Најново од Вести