НЕ СЕ НАЈДЕ РЕШЕНИЕ ЗА ПРОБЛЕМОТ НА ПОЖАРНИКАРИТЕ (ВИДЕО)

По предупредувачкиот протест кој вчера се одржа во кругот на противпожарната бригада во Автокоманда, со барање во платата за октомври да биде внесен додатокот за опасност при работа, денеска пожарникарите се сретнаа со градоначалникот Петре Шилегов. 

Сепак, на средбата не изнајдоа заедничко решение кое би довело до договор за исплата на додатокот за опасност при работа, јавува Слободен Печат.Целиот напис прочитајте го овде.