НЕРВОЗНИОТ РИБЕРИ ФИЗИЧКИ ГО НАПАДНА СУДИЈАТА: ГО ЧЕКА СУСПЕНЗИЈА

Фиорентина синоќа пред своите навивачи загуби од Лацио со 2-1, а по натпреварот Франк Рибери беше нервозен и му се нафрли на еден од помошниците на главниот судија, Марко Гвида.

Французинот прво вербално го нападна помошникот судија, за потоа и два пати да го турне. За овој потег Рибери го чека суспензија од најмалку три натпревари, а можеби и повеќе. По натпреварот доделен му е црвен картон, што автоматски значи казна од еден натпревар.

Извор: Спорт1

Претходна статија

СОЛШЕР СООПШТИ МНОГУ ЛОШИ ВЕСТИ ЗА СИТУАЦИЈАТА СО ПОЛ ПОГБА

Следна статија

СУДИЈАТА КОЈ ОД ВАР-СОБАТА МУ ПОНИШТИ ГОЛ НА АРСЕНАЛ НЕ СУДЕЛ ДОСЕГА ВО ПРЕМИЕРЛИГА!

Најново од Спорт