|

НЕТАЊАХУ ОСТАНУВА ЛИДЕР НА „ЛИКУД“ ПО УБЕДЛИВА ПОБЕДА ВРЗ ВНАТРЕПАРТИСКАТА ОПОЗИЦИЈА

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху прогласи „голема победа“ во гласањето за лидер на партијата „Ликуд“.

Според податоците за партиските избори, тој и покрај обвиненијата за корупција со коишто се соочува убедливо го победил својот против кандидат Гидеон Сар.

Сар го призна поразот и изјави дека ќе го поддржи Нетањаху на парламентарните избори во март следната година.

Слични Објави