ЊУКАСЛ ЈА НАЈДЕ ЗАМЕНАТА ЗА БЕНИТЕЗ ВО СЕЛЕКТОРОТ НА БЕЛГИЈА

/

Њукасл и Рафаел Бенитез се разделија по три години соработка, па сега премиерлигашот е во потрага по нов менаџер.

Сопстевеникот на „црно-белите“ Мајк Ешли смета дека идеално решение за клупата на неговиот тим е Роберто Мартинез. Шпанскиот стратег има искуство од Премиерлигата, бидејќи ги водеше Виган, Свонси и Евертон. Од 2016 година е селектор на Белгија.

Мартинез засега е приоритет број 1 за Њукасл, но во игра се и Патрик Вијера, Стивен Џерард и Микел Артета.Извор: Спорт1

Претходна статија

НЕМАЊА ВИДИЌ Е ПРЕД КАМ-БЕК ВО МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД

Следна статија

ПОРАДИ ОПАСНОСТ ОД ЛИЗГАЊЕ НА ЗЕМЈИШТЕТО, ВО ЈАПОНИЈА ЕВАКУИРАНИ 800.000 ЛУЃЕ

Најново од Вести