НОЌЕСКА РЕГИСТРИРАНИ ДВА ЗЕМЈОТРЕСА ВО ОХРИДСКО

//

Два земјотреса биле регистрирани ноќеска во Охридско – струшкиот регион, соопшти скопската опсерваторија на Телеметриската сеизмолошка мрежа. Епицентарот на двата земјотреса бил во Охридското Езеро.

Првиот земјотрес е почувствуван во 2.10 часот, на 4 километри од Охрид, а вториот земјотрес на 9 километри од струшкото село Мислешево. Првиот земјотресот бил со магнитуда од 2,5 степени, а вториот земјотрес со јачина од 2 степени.

Претходна статија

ДВЕ ДЕВОЈКИ ПОВРЕДЕНИ ПРИ СУДИР НА МОТОЦИКЛИ ВО ПРИЛЕПСКО

Следна статија

НАЦИЈА КОЈА НЕ ИМ ДОЗВОЛУВА ПРИВИЛЕГИИ НА СВОИТЕ ПОЛИТИЧАРИ

Најново од Вести