ЗА ИЛИНДЕН СКРАТЕНО НО ДОСТОИНСТВЕНО- СЕ ЧЕКААТ ПРЕПОРАКИТЕ НА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

//

Комисијата за заразни болести утре или задутре треба да ги соопшти препораките за прославите на Илинден во Крушево, Пелинце и Скопје.

Од своја страна пак општина Крушево најави скратена, но достоинствена програма за прославување на 117-годишнината од Илинденското востание. Од таму додаваат дека годинава ќе изостанат собирањата.Претходна статија

СЛУЧАЈ „РЕКЕТ“ ВО СРБИЈА: ВО ГЛАВНАТА УЛОГА ЧЕДО ЈОВАНОВИЌ

Следна статија

КОЛЕВ ПРЕД 9 МЕСЕЦИ ПРЕДВИДЕ ДЕКА ЗАРАДИ ИЗБОРНИОТ МОДЕЛ ДУИ ПОВТОРНО ЌЕ БИДЕ РЕШАВАЧКИ ФАКТОР ЗА ФОРМИРАЊЕ НА ВЛАДА

Најново од Вести