НОВИ 28 СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ВО ЗЕМЈАТА, ЕДНО ЛИЦЕ ПОЧИНАЛО А 48 ПАЦИЕНТИ СЕ ИЗЛЕЧЕНИ

//

Денеска регистрирани се 48 излекувани пациенти. Од нив 6 пациенти од болничко лекување и 42 кои се лекуваа во домашни услови.

Во ГОБ „8 сетпември“ почина пациент од Скопје на 51 годишна возраст, примен во болницата на 9 април во тешка состојба и веднаш поставен на респираторна машина.

Во изминатите 24 часа потврдени се 28 нови случаи на коронавирус.
– Скопје 11
– Куманово 2
– Прилеп 9
– Тетово 2
– Велес 3
– Валандово 1

Со ова вкупната бројка на дијагностицирани пациенти со ковид-19 во нашата земја изнесува 1259.

Во изминатото деноноќие направени се 660 теста. Досега во земјата се направени вкупно 13000 тестирања на Ковид -19.

Претходна статија

МАЈКАТА НА БЕБЕТО ОД КОЧАНИ ПРИМЕНО НА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА: НЕМАШЕ ПОСЕБНА ИСХРАНА, А КОГА БАРАВ ВОДА МИ КАЖУВАА ДЕКА ДОНАЦИЈАТА БИЛА ПОТРОШЕНА

Следна статија

(ВИДЕО) МАКСИМ ДИМИТРИЕВСКИ: ЗА ДВОРСКИТЕ ИГРИ И ЗА СТРАШНИТЕ ЛАГИ ВРЕМЕТО ЌЕ ПОКАЖЕ КОЈ БИЛ ВО ПРАВО

Најново од Вести