НОВИ ЖРТВИ НА КОВИД-19 ОД КУМАНОВО, ЛАБУНИШТА, ЧЕЛОПЕК И ШТИП

//

Починаа четири нови пациенти заболени од корона вирусот, објави телевизија Алсат, повикувајќи се на сопствени извори, пренесува Фокус.

Според информаците на телевизијата, станува збор за пациенти од Куманово, Лабуништа (струшко), Челопек (тетовско) и еден од Штип.Со ова вкупниот број на починати од Ковид-19 во земјава достигна 25 лица.

Претходна статија

ТУРЦИЈА ПОЧНА СО КРВНА ПЛАЗМА ДА ГИ ЛЕКУВА ЗАБОЛЕНИТЕ ОД КОВИД 19

Следна статија

ЦРН ДЕН ЗА ФРАНЦИЈА ЗА ЕДНО ДЕНОНОЌИЕ РЕГИСТРИРАНИ 833 СМРТНИ СЛУЧАИ ОД КОВИД-19

Најново од Вести