СРПСКИОТ ЕПИДЕМИОЛОГ ОДГОВОРИ: ДАЛИ КОРОНАВИРУСОТ СЕ ПРЕНЕСУВА СО ИНТИМЕН ОДНОС

Може ли коронавирусот да се пренесе со интимни односи, е едно од прашањата кои неретко се поставуваат во врска со Ковид-19.

Гостувајќи на телевизијата Пинк, српскиот доктор Предраг Кон, епидемиолог, меѓу другото, на прашањето дали вирусот Ковид-19 се пренесува со сексуални односи, одговори:

„Преку сексуален однос не се пренесува и завршена приказна“, рекол Кон, а потоа изнел мислење за математичките модели, односно за тоа дали може сценариото на една земја зафатена со коронавирус, да се пренесе на друга држава.

Целиот напис прочитајте го овде.Извор: Прес 24Претходна статија

КОРОНАВИРУСОТ НЕ УСПЕА ДА ГИ РАЗДЕЛИ- СТЈУАРТ И АНДРИЈАНА ПОЧИНАА ЗАЕДНО ПО 50 ГОДИНИ БРАЧЕН ЖИВОТ

Следна статија

ИДЕИ КАКО ВАШИТЕ НОКТИ ДА ИЗГЛЕДААТ УНИКАТНО ОВАА ПРОЛЕТ (ГАЛЕРИЈА)

Најново од Магазин