ОБЛАЧНО ВРЕМЕ СО УСЛОВИ ЗА ВРНЕЖИ ОД СНЕГ

Денес времето променливо облачно, во западните делови на повисоките места и на планините ќе има услови за повремен снег. По одделни котлини ќе има појава на магла. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Максималната температура ќе биде во интервалот од 0  до 7 степени.