ОБВИНИТЕЛКАТА СТЕФАНОВСКА ЗА ТВ24: ЗГРОЗЕНА СУМ, ЌЕ СОРАБОТУВАМ СО ОБВИНИТЕЛСТВОТО

//

Обвинителката која ја водеше истрагата за „Империја“, Лиле Стефанова. во која осомничен е бизнисменот Орце Камчев вели дека утрово првпат ја видела снимката во која Бојан Јовановски зема пари од Камчев.

–Не само што не сум знаела дека постои ваква снимка, туку и сум згрозена. Очекувам Обвинителството за организиран криминал комплетно да го расчисти целиот случај. Јас ќе соработувам и ќе ги споделам сите работи кои ги знам, а сега не можам да ги кажам за да не и наштетам на истрагата – изјави во телефонски разговор за ТВ 24 обвинителката Стефанова, пренесува Лидер.

Претходна статија

ЖИМИ ЗОКИ, НИКИ И СИТЕ ОКОЛУ НИВ

Следна статија

ВИДЕО: „ЧИСТА, ЧИСТА, ЧИСТА МАКЕДОНИЈААААА“

Најново од Вести