ОЧЕКУВАНО: УЕФА ГИ ОДЛОЖИ НАТПРЕВАРИТЕ ОД ЛШ И ЛИГА ЕВРОПА!

//

Преостанатите натпревари во Лигата на шампионите и Лигата на Европа кои беа закажани за следната недела се одложени поради претпазливот за ширење на коронавирусот, потврдија од Европската куќа на фудбалот – УЕФА.

Дуелот меѓу Манчестер Сити и Реал Мадрид, како и реваншот од осминафиналето меѓу Јувентус – Лион и Баерн – Челси се одложени. Од претходно беше познато дека Барселона и Наполи нема да го одиграат натпреварот, бидејќи Италија е епицентарот на коронавирусот. Овие мечеви првично требаше да се одиграат без присуство на публика, но од УЕФА се одлучија за целосно одложување.

Згора на тоа, и осумте реванши од осминафиналето во Лигата на Европа кои беа предвидени за наредната недела исто така се откажани.Извор: Спорт1

Претходна статија

ВЛАДАТА ВОВЕДУВА РЕСТРИКЦИИ ЗА ВЛЕЗ НА СТРАНЦИ ОД ЗЕМЈИ СО ВИСОК РИЗИК

Следна статија

ОБВИНЕНИЈА ЗА ТРОЈЦА КРАДЦИ- „ОПЕРИРАЛЕ“ ВО С. ИДРИЗОВО

Најново од Вести

(Фото) Вандалски акт или фотошоп- кој успеа да избрише буква од името на македонистичкиот клуб во Благоевград, напишано од внатрешната страна на излогот на клубот?!

Организацијата „Нов Асном“ денеска преку соопштение испратено до медиумите во РС Македонија се обиде да направи