ОЛИВЕР СПАСОВСКИ ПОВИКА НА ДОСТОИНСТВЕНА ПРОСЛАВА НА МЕЧКИН КАМЕН

//

„Ги повикувам сите граѓани да се приклучат на оваа прослава, заедно, достоинствено, онака како што и прилега на Македонија да го прославиме 2 Август-Илинден. Во Крушево има добра мирна, стабилна безбедносна состојба. Има подобрување во секој поглед, има намалување на криминалитетот, за 33 отсто се намалени прекршоците во однос на јавниот ред и мир, а повеќекратно е зголемена ефикасноста на работењето на полицијата. Во полициската станица во Крушево разговаравме и за подобрувањето на условите за работа како и за подготовките за претстојниот празник Илинден“, рече министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, кој денеска беше во посета на полициската станица во Крушево.

Претходна статија

АЛЕКСАНДАР НИКОЛОСКИ ОД ВМРО ДПМНЕ НАЈАВИ ПРОТЕСТИ НА ЕСЕН, АКО НЕМА ДАТУМ ЗА ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ

Следна статија

УНГАРИЈА: 30 ИЛЈАДИ ЕВРА БЕЗКАМАТЕН КРЕДИТ- ПО РАЃАЊЕ НА ТРЕТО ДЕТЕ ИСТИОТ СЕ ПОНИШТУВА

Најново од Вести