ОПШТИНА ГОСТИВАР ПОЧНА СО УРИВАЊЕ ДИВОГРАДБИ

//

Локалната самоуправа во Гостивар почна акција за уривање на бесправно изградени објекти на територијата на општината, јавува тв 21. Наредните две недели се очекува да бидат урнати уште шест објекти, за кои инвеститорите не ги обезбедиле потребните документи. Од службата за информирање на општина Гостивар потврдија дека акцијата почнала со уривање на еден ѕид во населбата Питарница, изграден без соодветна дозвола и на локација на која е предвидена улица.

  Претходна статија

ЗАЕВ СО ЈАПОНСКАТА АМБАСАДОРКА ХАНЕДА: ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА БЕШЕ ПОСТИГНАТ СО ГОЛЕМА ХРАБРОСТ ЗА МАКЕДОНИЈА ВО ЕУ И ВО НАТО

Следна статија

ПОВИК: ДА ГО ОДБРАНИМЕ ВОДНО!

Најново од Вести