| |

ОРКА ГО ДЕМАНТИРА КОСТАДИНОВ: НЕ ГО ФИНАНСИРАМЕ ВМРО-ДПМНЕ

„Најостро и со целосна одговорност ги демантираме тврдењата кои денеска ги произнесе во јавноста Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ, дека Јордан Камчев, односно, било која од фирмите на Јордан Камчев била вклучена во финансирање на изборна кампања на ВМРО – ДПМНЕ. Овие тврдења, кои се на ниво на шпекулации произлегуваат единствено од меѓупартиското нетрпение и се резултат единствено на меѓупартиско препукување“, соопштуваат од компанијата на Јордан Камчев.Слични Објави