ПЕТАР КОЛЕВ СО ЧЕСТИТКА ДО ВЕРНИЦИТЕ НА ИСЛАМСКАТА ЗАЕДНИЦА ВО МАКЕДОНИЈА

//

Претседателот на Граѓанско Демократска Унија-ГДУ, Петар Колев, до сите наши граѓани од исламска вероисповед, упати честитка по повод големиот муслимански празник Курбан Бајрам.

„На сите верници од исламската вероисповед во Македонија, од мое лично име и од името на Граѓанско Демократска Унија- ГДУ, ви го честитам големиот верски празник Курбан Бајрам. Ви посакувам многу здравје, благосостојба и бериќет.

Курбан Бајрам е празник на солидарноста, сплотеноста, помагањето и единството. Искрено верувам дека и понатаму сите заедно ќе продолжиме да се бориме и да работиме за подобрата иднина и напредокот на нашата земја. Нека добрината и меѓусебната помош ни биде водилка за исполнувањето на нашите заеднички цели, односно подобар живот за секој граѓанин на нашата земја.

Честит празник!“Претходна статија

ВУЧИЌ ОЧЕКУВА УШТЕ ИЗНЕНАДУВАЊА ВО СЛУЧАЈОТ „РЕКЕТ“

Следна статија

ЧЕСТИТКА ОД ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ ПО ПОВОД ПРАЗНИКОТ КУРБАН БАЈРАМ

Најново од Вести