ВУЧИЌ ОЧЕКУВА УШТЕ ИЗНЕНАДУВАЊА ВО СЛУЧАЈОТ „РЕКЕТ“

//

Српскиот претседател Александар Вучиќ во Белград одржа прес-конференција на која зборуваше за политичката ситуација во државата, но доби и новинарско прашање за случајот „Рекет“ кој ја тресе македонската политичка сцена.

На прашањето за аферата за рекетирање во Македонија, српскиот претседател истакна дека не сака да се меша во внатрешните прашања на други држави, но даде краток коментар, пренесува „Блиц“.

„Колку што јас знам од добро информирани италијански извори, ќе има уште изненадувања во тој случај и верувам дека сега Зоран Заев го разбира она што му го кажував за одредени лица“, кратко одговори Вучиќ.Извор: Макфакс

Претходна статија

ЗАЕВ ГО ЧЕСТИТА ВЕРСКИОТ ПРАЗНИК КУРБАН БАЈРАМ: НЕКА Е ЧЕСТИТ ПРАЗНИКОТ НА СОЛИДАРНОСТА И ГРИЖАТА КОН ДРУГИТЕ

Следна статија

ПЕТАР КОЛЕВ СО ЧЕСТИТКА ДО ВЕРНИЦИТЕ НА ИСЛАМСКАТА ЗАЕДНИЦА ВО МАКЕДОНИЈА

Најново од Вести