ОСМАНИ: ИМА НАПРЕДОК ВО РАБОТАТА НА РАБОТНИТЕ ГРУПИ МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА

/

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи вели дека има напредок во работата на работните групи меѓу Македонија и Бугарија.

Евроамбасадорт Дејвид Гир рече дека во Брисел се уште се преговара за преговарачката рамка, но очекува таа да биде усвоена.Извор: Канал 5

Претходна статија

ЧОВЕКОТ ШТО ГО ПРЕГАЗИ МАЛИОТ АЛМИР ОД КУМАНОВО ЌЕ ЛЕЖИ 4 НАМЕСТО 6 ГОДИНИ ВО ЗАТВОР

Следна статија

(ВИДЕО) ЕВЕ КАКО ГО НАПАДНАА БОРКО РИСТОВСКИ ДЕКА ГО КОРИСТИ СПОРТОТ ЗА ПОЛИТИЧКА ПРОМОЦИЈА

Најново од Вести