П. БОГОЈЕСКИ: КОМУНИЗМОТ Е РЕПРЕСИВЕН РЕЖИМ КАКО ФАШИЗМОТ, А ЧЕНТО И БРАТОТ НА НИКОЛА КАРЕВ СЕ НЕГОВИ ЖРТВИ

/

„Многумина прашуваат, зошто во името на Музејот да има жртви од комунистичкиот режим?!? Кој се тие жртви?!?

Па еве еден на сликава, Претседателот на “слободна” Македонија! Има ли поголема жртва?!?

Доволно е само да го посетите Музејот и ќе сретнете илјадници такви жртви… меѓу нив и Ѓорѓи Карев, брат на Претседателот на Крушевската Република!

Значи дирекни жртви се семејствата на нашите двајца македонски Претседатели!Ве молам тоа прашање повеќе да не се поставува… срамно е за тие семејства!

Комунизмот како фашизам… репресивен режим… да го оставиме во заборав… да гледаме напред, кон слободна Европа!

Денес е ден за сеќавање на тие жртви…“- објави на facebook првиот човек на реформаторите во ВМРО-ДПМНЕ, Петар Богојески.

Претходна статија

МИЦОТАКИС НЕМА НАМЕРА ДА СЕ ОТКАЖЕ ОД ПРИТИСОЦИТЕ ВРЗ МАКЕДОНИЈА

Следна статија

СЕГА МОЖЕМЕ НА РААТ ДА СИ ГО ИСПИЕМЕ КАФЕТО: АЗМАНОВ МУ СЕ ИЗВИНИЛ НА КИРАЦОВСКИ

Најново од Вести