СЕГА МОЖЕМЕ НА РААТ ДА СИ ГО ИСПИЕМЕ КАФЕТО: АЗМАНОВ МУ СЕ ИЗВИНИЛ НА КИРАЦОВСКИ

/

Бизнисменот Зоран Азманов му се извинил на порталот Доказ и на екс генералниот секретар на СДСМ за искажаните обвинувања во вчерашното интервју за инфомакс.мк, јавува Лидер.

–Бев погрешно информиран дека Кирацовски не дозволувал да се тргнат некои наслови и затоа се извинувам за таквата изјава во врска со Кирацовски за Инфомакс.

Претходна статија

П. БОГОЈЕСКИ: КОМУНИЗМОТ Е РЕПРЕСИВЕН РЕЖИМ КАКО ФАШИЗМОТ, А ЧЕНТО И БРАТОТ НА НИКОЛА КАРЕВ СЕ НЕГОВИ ЖРТВИ

Следна статија

НАЈМАЛКУ 25 ЛУЃЕ СЕ ПОВРЕДЕНИ ВО АВТОБУСКА НЕСРЕЌА ВО ТУРЦИЈА

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да