НАЈМАЛКУ 25 ЛУЃЕ СЕ ПОВРЕДЕНИ ВО АВТОБУСКА НЕСРЕЌА ВО ТУРЦИЈА

/

Најмалку 25 лица се повредени откако автобус со туристи од Полска, Русија и Норвешка излетал од пат и се превртел, во близина на Анталија, Турција. Повредените патници се пренесени во болници во блиските населени места Кемер и Кумлуча. Причината за несреќата се изјаснува од страна органите на полицијата.

Претходна статија

СЕГА МОЖЕМЕ НА РААТ ДА СИ ГО ИСПИЕМЕ КАФЕТО: АЗМАНОВ МУ СЕ ИЗВИНИЛ НА КИРАЦОВСКИ

Следна статија

ЗНМ И СЕММ СО ОСУДА ЗА НОВИНАРКАТА КОТОВСКА ОТИ ПОВИКУВАЛА НА МОБИЛИЗАЦИЈА ЗА ПРОСЛАВАТА НА МЕЧКИН КАМЕН

Најново од Вести