| |

ПАЦИЕНТ ОД КОВИД ОДДЕЛЕНИЕТО ВО ГОБ 8 СЕПТЕМВРИ СЕ ФРЛИЛ ОД ЗГРАДАТА

Пациент во Ковид центарот во ГОБ „8 Септември” утрово си го одзел животот скокајќи од првиот кат на болницата. Хоспитализиран бил пред пет дена.

Според првичните информации на Канал 5 станува збор за 70 годишен маж кој бил позитивен на ковид. Тој бил пациент во болницата 8 септември на ковид одделението и утринава се фрлил од зградата на болницата.Слични Објави