ПАЛМЕР ВО СОФИЈА-ГЛАВНА ТЕМА ЗАПАДЕН БАЛКАН

/

Заменик помошникот на државниот секретар Метју Палмер пристигна во Софија за да се консултира со бугарската Влада за ситуацијата со земјите од Западен Балкан.

Сегашната посета на Палмер е дел од серијата состаноци на високо ниво со главна тема Западен Балкан што започна минатиот месец. Тогаш САД и Бугарија истакнаа дека сакаат Западен Балкан да биде напреден регион.

Претходна статија

ПЕНДАРОВСКИ: БРАВО ЗА НАШИТЕ КУЛТУРНИ АМБАСАДОРИ АТИЏЕ, ТАМАРА, ЉУБО, АТАНАС, САМИР, ФЕЈМИ

Следна статија

ДИМИТРОВ: МАКЕДОНИЈА Е ПОСВЕТЕНА НА ДИЈАЛОГ СО ГРЧКАТА ВЛАДА ВО ГРАДЕЊЕТО НА МЕЃУСЕБНО ПАРТНЕРСТВО

Најново од Вести